wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty drewniane w mgnieniu oka się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz